У зв’язку з відкриттям в Україні відділення Морського інституту Великої Британії (МІВ) та реєстрацією громадської організації Морський інститут України (NI of Ukraine) хотіли б інформувати вас про структуру, напрямок діяльності та інші аспекти цієї нової організації.

МІВ (Nautical Institute) є однією з найбільших громадських організацій у світі, що об’єднує морських офіцерів судноводійської спеціальності, а також інших фахівців, які працюють у сфері морського судноплавства. Загальна кількість членів Інституту становить понад 7500 осіб, зокрема понад 300 з них є членами NI в Україні. Загалом у Морському інституті Великої Британії (штаб-квартира в Лондоні) налічується близько 50 відділень, розташованих у різних регіонах світу. Українське відділення відкрито 19 жовтня 2000 року в Одесі і є першим відділенням МІВ, створеним у країнах Східної Європи, СНД і Прибалтики. Громадська організація Морський інститут України (МІУ) зареєстрована 22 березня 2001 року.

Статус відділення. МІУ є добровільною, некомерційною, громадською організацією.

Цілі та завдання організації (відділення). Поширення в морському співтоваристві України достовірної інформації про останні події, досягнення та публікації в галузі безпеки мореплавства, експлуатації флоту та охорони природного середовища від забруднень; розвиток співробітництва морських організацій України задля відродження національного торговельного флоту; підвищення професійного рівня суднових офіцерів, лоцманів, співробітників судноплавних компаній, викладачів і студентів морських навчальних закладів.

Діяльність. Для виконання зазначених цілей і завдань Відділення організовує проведення тематичних зустрічей, семінарів, конференцій, участь у виставках; сприяє публікації матеріалів про діяльність і досягнення морських підприємств України та членів МІУ.

 

Членство. Членом українського відділення МІВ може бути будь-який кваліфікований фахівець – судноводій, лоцман, курсант судноводійного факультету (статус – член, асоційований член, студент), а також фахівець (або студент), чия діяльність пов’язана з морським судноплавством, – суднобудівник, морський інженер, юрист та ін. Що дає членство в МІМ. Можливість безкоштовного отримання щомісячного журналу “Seaways” (вартість передплати для нечленів МІМ – 125 фунтів), що видається в Лондоні; 30% знижку на видання інституту; безкоштовного отримання “Sea Review” – щоквартального журналу відділення МІМ в Україні (МІУ); участі в обговоренні проблем морського транспорту з колегами в усьому світі; участі у виступах і семінарах, конференціях, які проводять Інститут і його відділення; отримання сучасної і достовірної інформації про події та процеси у сфері морського бізнесу; можливість отримання заочної освіти; можливість отримання заочного навчання; можливість отримати вичерпний доступ до інформації.

Члени МІУ мають право на 50% знижку під час сплати членських внесків, що становить для членів (MNI); асоційованих членів (AMNI); – 24 фунти (вступний внесок) та 75 фунтів (щорічний внесок на 2023 рік) за курсом НБУ. Студенти (Students) – приймаються безкоштовно. Плавсклад, що працює на суднах під іноземним прапором, оплачує річний внесок у повному обсязі за ставками МІВ у Лондоні.

Документи, необхідні для вступу до МІВ. Кандидат заповнює анкету (Application Form) члена МІВ, облікову картку члена МІВ, додає рекомендацію члена МІВ і свій короткий послужний список (Professional experience – CV), а також копію свого останнього робочого диплома. Платіжні реквізити МІУ для оплати членських внесків наведені у зразку квитанції для оплати. Зразки документів можна завантажити в розділі “Документи”.

 

Процедура прийому. Заповнені документи передаються до Комітету відділення Почесному секретарю, професору Торському Володимиру Георгійовичу (за адресою: НУ ОМА, вул. Дідріхсона, 8, корп.2, офіс 240, тел./факс +38 (048) 733-48-36), Е-mail: torskiy@te.net.ua

Переваги членства в Морському інституті України

  1. Здобуття професійного визнання. Право на зазначення поряд з ім’ям і прізвищем категорії членства в Морському інституті Великої Британії.
  2. Отримання сучасної інформації про події та процеси у сфері морської індустрії.
  3. Можливість отримання заочної освіти за програмами МІВ (підготовка до зайняття посад сюрвейєра, капітана порту, лоцмана, викладача або інструктора та ін.).
  4. Безкоштовне отримання авіапоштою журналу “SEAWAYS”, що видається в Лондоні, і журналу “Морський огляд”, що видається в Одесі.
  5. 30% знижки на всі видання Інституту (професійна література, матеріали конференцій і семінарів, сувенірна продукція).
  6. Участь в обговоренні проблем морського транспорту з колегами в усьому світі.
  7. Участь у виступах, семінарах і конференціях, що проводяться Інститутом і його відділеннями по всьому світу.
  8. Отримання інформації за допомогою інтернет-сайтів Інституту
    http://www.nautinst.org;
    https://www.nautinst.com.ua;
    http://www.nauticalcampus.org;
    http://www.he-alert;
  9. Пільгова плата за участь у конференціях і різних програмах Інституту.
  10. 50% знижка при сплаті членських внесків (за винятком плавскладу) та ін.

The NI Webinars

Welcome to ‘Webinars’ – a section designed to provide you with access to useful and thought-provoking content. Simply select one of the webinars categorized on the previous webinars section shown on right.

The Nautical Institute provides a series of Webinars on Technical issues that it feels will be of interest to its members, these webinars were started many years ago as ‘virtual Branch meetings’ but have become more popular during the challenging times of Covid.

The live webinars are open to all but the recordings are only available to NI Members. Most webinars run for about an hour and comprise a presentation followed by Q&A. The scope of interests are wide to reflect our members’ interests and in 2020 included topics such as Hatch Cover Inspections, Block chain, Mindfulness in Shipping and Modern Weather Forecasting just as an example.

Members are encouraged to use the webinars as part of their Continuous Professional Development (CPD) and certificates are provided to those who attend the live events. Members are also encouraged to offer feedback on future topics that might be of interest.

007521
Users Today : 21
Users This Month : 515
Views Today : 66
Views Last 7 days : 428