26 до 28 серпня ц. р. в Одесі відбувся важливий просвітницький захід: загальнонаціональний конкурс “Українська мова – мова єднання”. Цьогоріч уже повноліття: 18-й (перший конкурс відбувся в Києві)! Провела його Одеська регіональна організація НСЖУ спільно з Причорноморською академією мовних технологій і комунікацій етносів (голова оргкомітету й ОО НСЖУ — Юрій Работін).
Конкурс давно подолав кордони і вийшов на міжнародний рівень, позаяк місія цього форуму — справді об’єднавча. Тож форум гуртує поетів, прозаїків, журналістів, викладачів, дослідників, молодь, старше покоління, митців, учителів, представників преси, радіо, телебачення, справжніх поціновувачів українського слова. Як зазначив голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко, “це свідчить про зростаючий потяг до українського слова, про щире прагнення оволодіти ним досконало і передати свої знання іншим”.
26 серпня в актовій залі відбулось урочисте відкриття конкурсу та церемонія нагородження учасників. Творчу спільноту ознайомили з привітанням від Голови ВР А. Парубія, Прем’єр-міністра В. Гройсмана, голови НСЖУ С. Томіленка, одеської влади. Наступного дня поклали квіти до пам’ятників Алеї Слави і Т. Г. Шевченкові.
Робота кожного конкурсанта — внесок у розвиток державної мови й культури.
Традиційно до конкурсу прилучилися зарубіжні учасники, а саме: з Англії, Молдавії, Німеччини, Португалії і Словаччини.
Юрій Работін розповідає про конкурс : Це, мабуть, така доля, що дійсно 18 років. Ми ідемо нога в ногу із загальнонаціональним конкурсом «Українська мова — мова єднання». У ньому беруть участь журналісти, письменники, молодь, старше покоління. Це, мабуть, добре, що Одеса стала культурною столицею. Є два значущі конкурси на Одещині — «Українська книга на Одещині» та «Українська мова — мова єднання». Приємно, що цього року буде виїзне засідання в Березівці. Це Одеська область. Близько трьох тисяч книг зібрано на сьогоднішній момент, щоб передати у військові частини, які базуються на території Одещини, щоб військовослужбовці мали змогу почитати новітню літературу, яка видається. Приємно, що все це відбувається в Одесі. Що буде далі, покаже життя, але ще буде багато історичних книжок.
Я думаю, що після Львівського книжкового форуму, в Одесі, мабуть, найпотужніші форуми книговидавців, які є на теренах нашої держави.
Усі книжки передаються у всі бібліотеки, які є на теренах нашої держави.